Юрист в Києві
ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ
Юридичні послуги | Київ
Публікації на правову тематику
+38 (066) 827-64-17
Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • Тільки якісні юридичні послуги!
Опитування: Чи повинна перша зустріч з юристом (перша консультація) бути безкоштовною?

Відшкодування збитків за пошкодження автомобіля

пошкодження автомобіля

Якщо органи місцевого самоврядування не підтримують належним чином стан автодоріг, вони несуть відповідальність за ДТП, що сталося з цієї причини, і зобов'язані відшкодувати збитки, спричинені в результаті такого ДТП (справа №926/878/15).

Передмова

В Україні досить рідко приймаються судові рішення, якими органи місцевого самоврядування зобов'язуються відшкодувати збиток, заподіяний попаданням в ДТП через неналежний стан покриття автодоріг. Однак в цьому питанні намічається позитивна тенденція. Істотну роль, на наш погляд, зіграє судове рішення, представлене нижче.

Фабула рішення суду

Товариство з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) подало до господарського суду позов з вимогою стягнути з Чернівецької міськради майновий збиток, який був заподіяний внаслідок ДТП. За твердженням позивача, ДТП сталося в результаті того, що дорожнє покриття було в неналежному стані і було небезпечним для руху по ньому. Розмір майнової шкоди позивач оцінював в 47259,69 грн.

З матеріалів справи випливає, що директор ТОВ керував транспортним засобом MERSEDES-BENZ та в'їхав у вибоїну, яка ніяк не була огороджена або позначена. В результаті цього ДТП його транспортний засіб отримав істотні пошкодження.

Доказова база

На підтвердження своєї юридичної позиції, ТОВ представило суду наступні докази:

  • запис про реєстрацію ДТП у відповідному журналі обліку;
  • складену національною поліцією довідку, з якої, в тому числі, випливало, що дорожнє покриття має ознаки руйнування, на ньому є вибоїни, огороджувальні конструкції або інформаційні знаки відсутні, нормативи дорожньо-ремонтних робіт порушені.

Рішення суду першої інстанції

Господарський суд Чернівецької області задовольнив позов частково і зобов'язав Чернівецьку міську раду компенсувати ТОВ матеріальні збитки в розмірі 40793,50 грн., а також витрати на судовий збір та експертизу, понесені позивачем.

Рішення апеляції

Львівський апеляційний господарський суд відхилив апеляційну скаргу відповідача і не став змінювати рішення суду першої інстанції.

Рішення касації

Вищий господарський суд відхилив касаційну скаргу відповідача і залишив в силі рішення судів попередніх інстанцій.

Висновок

Якщо ДТП сталося через те, що орган місцевого самоврядування не вжив заходів і не забезпечив належний стан автодорожнього покриття, в результаті цього сталося ДТП, варто спиратися на це рішення ВГС і звертатися до суду за відшкодуванням збитків від такого ДТП.

 

logo
ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ
Юридичні послуги (Київ)
Публікації на правову тематику
©   2018 - 2022