Із самого початку Ви обґрунтовано запитаєте: навіщо купувати готову компанію, якщо можна зареєструвати нову? Відповідь проста.
Часто бізнесмени та інвестори настільки швидко генерують бізнес-ідеї, що часу на їх розмірену та поетапну реалізацію просто не залишається. Також нерідкі випадки, коли готова компанія необхідна вже сьогодні і часу на проходження процедури державної реєстрації немає.
У таких випадках найкращим виходом із ситуації буде придбати вже готову фірму, яка вже належним чином зареєстрована та поставлена на облік у всіх державних органах.
Продаж фірм та підприємств, готових до ведення діяльності
На юридичному ринку Києва представлено безліч пропозицій з продажу нещодавно зареєстрованих компаній та підприємств, готових вести господарську діяльність уже зараз.
На що слід звернути увагу при купівлі нового підприємства:
- Чистота фірми: необхідно переконатися, що компанія не вела жодної діяльності, що не було жодної господарської операції, інакше можна в майбутньому одержати масу проблем як із контрагентами, так і з боку державних органів.
- Наявність активів і боргів: купуючи готову компанію, завжди необхідно проводити аудит стану підприємства, щоб, сплачуючи за фірму обумовлену (іноді чималу) вартість, не отримати собі потенційного банкрута, іншими словами – не купуйте "кота в мішку".
- Оформлення документів: завжди дбайте про правильне оформлення документів з купівлі-продажу юридичної особи. Стандартний пакет повинен включати: договір купівлі-продажу (відступлення) корпоративних прав (акцій), протокол загальних зборів учасників, нотаріальні заяви про переуступку часток, про вихід зі складу учасників товариства, акти приймання-передачі часток (корпоративних прав).
- Адреса реєстрації: перевірте адресу офіційного місцезнаходження юридичної особи за державним реєстром (кому належить цей об'єкт нерухомості, на якому праві та на підставі яких документів компанія використовує цю юридичну адресу).
Продаж компаній без юридичної адреси
Серед пропозицій юридичних фірм із продажу готових компаній зазвичай розрізняють 2 варіанти:
- підприємства з оформленою юр адресою (оренда чи договір суборенди, також можуть бути оплачені послуги з поштово-секретарського обслуговування);
- підприємства без оформленої юр. адреси (офіційна адреса реєстрації у юридичної особи звичайно ж є, проте офіційну поштову кореспонденцію підприємству ніхто не забиратиме, також ніхто про це й не повідомлятиме посадових осіб компанії).
Тому, розглядаючи пропозиції з продажу готових компаній та фірм без юридичної адреси, одразу подбайте про її зміну чи продовження.