ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ

Якісні юридичні послуги від досвічених адвокатів та юристів - Київ

Стягнення аліментів: послуги адвоката

адвокат зі стягнення аліментівНормами сімейного законодавства України встановлено, що батько і мати мають рівні права та зобов'язання щодо своїх дітей. Під обов'язками розуміється забезпечення дитини гідними умовами існування, виховання, забезпечення отримання дитиною освіти, захист своїх дітей, а також обов'язок утримувати до досягнення повноліття.

Але статистика в цьому питанні невтішна, і часто після розірвання шлюбу, той з батьків, хто проживає окремо від дітей, забуває або відмовляється від виконання аліментних обов'язків, що призводить до необхідності вирішення питання в судовому порядку.

Про те, хто такий адвокат з аліментів, яким способом надається допомога, проводиться консультація і яка ціна юридичних послуг зі стягнення аліментів, які існують їх види, які чинники впливають на їх розмір, ви зможете дізнатися зі статті щодо стягнення аліментів, підготовленій нашими юристами практики сімейного права.

Основне про стягнення аліментів на дитину

Вдаватися до примусового стягнення аліментів матері (батьку) доводиться шляхом звернення із заявою до суду. Юридичні послуги адвоката в такій категорії справ важливі, оскільки допомагають уникнути клієнту ряду процесуальних помилок і проблем.

Адвокат з аліментів в Києві – це фахівець в сфері сімейного права, послуги якого стоять на двох китах: глибоких знаннях теоретичної бази в питаннях супроводу процесу стягнення аліментів, а також актуальній правозастосовчій практиці.

Вступаючи в процес судового розгляду у справі про призначення аліментів, потрібно знати наступне:

  • обов'язок забезпечувати дитину пов'язаний з кровною спорідненістю, встановленням факту батьківства (материнства) або оформленням удочеріння (усиновлення);
  • обов'язок утримання дитини не припиняється в разі розірвання шлюбу між подружжям;
  • мати і батько можуть за домовленістю між собою врегулювати питання фінансового забезпечення, узгодити питання виховання, а також інші обов'язки;
  • примусове стягнення аліментів можливе шляхом звернення з письмовою заявою до суду загальної юрисдикції;
  • сплата аліментів здійснюється щомісяця;
  • аліментні виплати призначені дитині і є її власністю незважаючи на те, що виплачуються тому з батьків, з ким проживає дитина, як свідчить ст. 179 Сімейного кодексу України.

Способи отримання аліментів

Сімейний кодекс України передбачає право батьків на узгодження питань щодо визначення порядку, суми, періодичності виплати аліментів в добровільному порядку. В такому випадку колишнє подружжя повинно оформити домовленість письмово і звернутися до нотаріуса для посвідчення цієї угоди, як передбачено ст. 187 СК України.

Якщо особа за договором про виплату аліментів на дитину порушує обов'язок щодо виплати, то інший з батьків набуває право звернутися до нотаріуса для вчинення виконавчого напису нотаріуса. Такий напис дозволяє уникнути звернення до суду для отримання рішення про стягнення аліментів і дає можливість відразу ж звернутися з цим документом у виконавчу службу України або до приватного виконавця для примусового виконання домовленості.

Якщо ж пара не змогла досягти консенсусу у визначенні розміру аліментів або інших істотних умов, то той з батьків, хто проживає спільно з дитиною, може звернутися з письмовою заявою до суду загальної юрисдикції для стягнення аліментних платежів.

При цьому потрібно приділити особливу увагу документам, які підтверджують майновий стан сторін, а також іншим факторам, які описані нижче. Також необхідно відзначити, що аліментні зобов'язання жодним чином не залежать від розірвання шлюбу між подружжям.

Види аліментів на утримання дитини та їх розмір

Кожній дитині гарантоване право на забезпечення її належними умовами життя і отримання матеріального утримання, при цьому обов'язки щодо гарантування такого права дитини лежать в рівній мірі на обох батьках. Забезпечення, яке стягується в судовому порядку, визначається терміном аліменти і є платежем, що встановлюється судом як частина від доходу.

В Україні аліментні платежі існують таких видів:

  • платежі до досягнення дитиною 18-річного віку або досягнення повної дієздатності (вступ в шлюб, робота за трудовим договором, наявність запису про материнство / батьківство);
  • аліменти, які встановлюються для дитини з будь-якою формою інвалідності;
  • аліментні платежі при додаткових витратах. Наприклад, якщо дитині потрібне лікування, або в разі відвідування нею освітніх або спортивних гуртків тощо.;
  • платежі в період навчання дітей. Береться до уваги можливість такого батька (матері) продовжувати матеріальне утримання і тільки до досягнення дитиною 23 років.

Варто відзначити, що аліменти можуть бути стягнуті у відсотку від доходу платника або в твердій грошовій сумі.

При підготовці документів до суду і формуванні вимог необхідно визначити, в якому розмірі можуть бути встановлені аліментні платежі. Так, при стягненні аліментів у відсотку від доходу, передбачені наступні мінімальні розміри платежів:

Кількість дітейРозмір аліментів
1 ¼ від доходів платника
2 ⅓ від доходів платника
3 і більше ½ від доходів платника

Мінімальний розмір аліментів, при стягненні в твердій грошовій сумі, гарантується законодавством на рівні 50% від прожиткового мінімуму, а рекомендується в розмірі 100% прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку.

З 01 січня 2021 року в Україні аліментні платежі, рекомендовані і гарантовані державою, складають такі суми:

ВікГарантована сумаРекомендована сума
до 6 років 960,50 грн. 1921 грн.
від 6 до 18 років 1197,50 грн. 2395,00 грн.

Для призначення суми на рівні рекомендованих розмірів або вище цього значення, позивач повинен довести ряд обставин, в тому числі що він дійсно витрачає на утримання дитини саме таку суму в місяць, і вона необхідна дитині для створення нормальних умов для її розвитку. При цьому платник аліментів повинен мати достатній дохід, щоб сплачувати таку суму аліментів.

Фактори, що впливають на розмір аліментів

При розгляді справи суд виносить рішення керуючись законодавством, своїми переконаннями, а також доказами, які надали сторони для обґрунтування своєї позиції.

Так, при розгляді такої категорії справ, як стягнення аліментів на дитину, відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України до уваги беруться такі обставини:

  1. стан здоров'я дитини (в тому числі наявність / відсутність інвалідності), а також стан здоров'я платника аліментів;
  2. майновий стан особи, з якої будуть стягувати аліменти і підтвердження джерел походження доходів;
  3. чи є майбутній платник власником автотранспортних засобів, значних грошових коштів, нерухомого майна та інших цінних активів;
  4. чи перевищують витрати над доходами такого платника;
  5. майновий стан дитини;
  6. чи є у такого платника інші діти або непрацездатні / недієздатні батьки, чоловік чи дружина.

Послуги адвоката з аліментів у Києві

Юристи з аліментів нашої адвокатської фірми звертають увагу, що підготовка до судового процесу, підтвердження зазначених вище обставин належними документами, довідками - це 90%, які формують кінцевий результат і суму, яка буде виплачуватися на користь дитини.

Адвокати зі стягнення аліментів нашої юридичної компанії в Києві надають тільки якісні юридичні послуги: в простій і зрозумілій формі проведуть для вас консультацію, розкажуть про те, скільки потрібно часу для отримання позитивного рішення і яка вартість послуг зі стягнення аліментів, як слід діяти саме вам, які документи потрібні для звернення до суду і як потрібно туди звертатися, чи оплачується за такою категорією справ судовий збір.

Супровід судового процесу юристом з аліментів, який має глибокі знання в сімейних справах, допоможе не тільки отримати потрібне рішення, а й виконати його.

Інтернет-ресурс ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ містить інформацію про юридичні послуги, про наш мегаполіс, публікації на правову тематику. Матеріали сайту носять інформаційний характер і підтримується групою, до якої входять досвідчені адвокати та юристи. Безпосередньо юридичні послуги можуть також надаватися юридичними компаніями, адвокатськими бюро, об'єднаннями чи адвокатами Києва, Київської області або інших регіонів України.