ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ

Якісні юридичні послуги від досвічених адвокатів та юристів - Київ

Розірвання шлюбу, укладеного на Кіпрі з громадянином РФ

Питання щодо розлучення з громадянином РФ

Доброго дня! Звертаюся до Вас з приводу розлучення. Ситуація наступна: я громадянин РФ (розумію, якщо Ви не захочете через це зі мною працювати - але я сам не був у Росії з 2000 року, мене в 14 років вивезли до Німеччини, і війну проти України я ніяк не підтримую), дружина - громадянка України. Ми одружилися на Кіпрі (свідоцтво про шлюб англійською мовою), живемо зараз у Німеччині вже більше трьох років (в мене постійне місце проживання у Німеччині, у дружини - віза дружини власника постійного місця проживання).

До цього жили в Ізраїлі. У дружини ще залишилась українська прописка (у Вінниці), хоча "фізично" вона там, звісно ж, давно не живе. Зараз ми хотіли б розлучитись, і як я чув, це можна відносно швидко зробити в Україні - без нашої присутності. В Німеччині у нас вже є нотаріально завірений шлюбний договір. Підкажіть, чи можливе розірвання нашого шлюбу в Україні через суд? Без нашого фізичного приїзду в Україну, всі необхідні документи ми зможемо підписати і передати Вам кур'єрською поштою.

З повагою, Ігор Т.

Відповідь юриста про можливість розлучення через суд в Україні

У цьому випадку громадянка України може розірвати шлюб з громадянином Росії в українському суді, однак у вашому випадку для цього повинні бути створені відповідні умови, про які буде йти мова нижче.

Можливість розгляду вашої справи в Україні можна забезпечити шляхом укладення між вами та вашою дружиною угоди, яка визначить право, що застосовується до ваших подружніх відносин.

У цій угоді ключовими є два положення. Перше - це положення, яке встановить, що ваші стосунки в шлюбі регулюються матеріальним правом (законодавством) України. Друге положення повинне встановлювати, що саме суди України будуть уповноважені розглядати всі справи, пов'язані з вашими шлюбними стосунками або похідні від них.

Підсудність справи про розірвання шлюбу, укладеного на Кіпрі

Укладення такого договору є необхідним для підтвердження того, яким саме матеріальним правом будуть врегульовані Ваші з дружиною стосунки у шлюбі, та чіткого визначення підсудності Вашої справи судам України в цілому.

Згідно зі статтею 62 Закону України "Про міжнародне приватне право" форма укладення такого договору - письмова, а якщо він укладається в Україні, то він має бути нотаріально посвідчений.

Угода між подружжям про вибір права, яке буде застосовуватися до правових наслідків шлюбу, може бути частиною шлюбного договору (контракту) або ж може бути підписана як окремий документ.

Якщо ж таку угоду не укласти, то згідно зі статтею 60 Закону України "Про міжнародне приватне право" правом, з яким обидва подружжя мають найтісніший зв'язок, може бути визнано право Німеччини або право Кіпру, а значить і процедура розірвання шлюбу в цьому випадку повинна буде підпорядковуватися законам якоїсь з цих країн. Крім того, буде відсутня явна підстава підсудності судам України вашого судового позову про розлучення, передбачена пунктом 1 частини 1 статті 76 Закону України "Про міжнародне приватне право".

Якщо вам потрібні більш детальні роз'яснення або у вас виникли додаткові питання, то пам'ятайте, що ви завжди можете отримати якісну консультацію, зв'язавшись з адвокатом з розірвання шлюбу, використовуючи вказані на сайті контакти.

Інтернет-ресурс ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ містить інформацію про юридичні послуги, про наш мегаполіс, публікації на правову тематику. Матеріали сайту носять інформаційний характер і підтримується групою, до якої входять досвідчені адвокати та юристи. Безпосередньо юридичні послуги можуть також надаватися юридичними компаніями, адвокатськими бюро, об'єднаннями чи адвокатами Києва, Київської області або інших регіонів України.