ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ

Якісні юридичні послуги від досвічених адвокатів та юристів - Київ

Ліквідація компанії

На певному етапі функціонування підприємства власники бізнесу можуть ухвалити рішення щодо його закриття. Причини для припинення комерційної діяльності можуть бути різними, а рішення може бути прийнятим на будь-якому етапі розвитку та функціонування бізнесу.

Більшості підприємців відомо, що процедура ліквідації юридичної особи значно складніша, ніж її відкриття. Частково це пов'язано із прогалинами в законодавстві, а частково з тим, що бізнесмени зазвичай планують припинення роботи організації без проблем, швидко та спокійно, але система діяльності державних органів, які мають контролювати цей процес, досить часто не дозволяє зробити цю справу оперативно.

Власники компанії можуть стикатися з різними проблемами при ліквідації підприємства, але мінімізувати час, витрати, оперативно і грамотно організувати процес закриття можна, якщо знати ключові моменти проведення цієї процедури.

Ключові моменти процедури ліквідації підприємства

При закритті компанії найважливішим пунктом є не швидкість чи простота процедури, а її законність. Легітимності рішення про закриття фірми можна досягти лише при задоволенні всіх вимог та регламенту цієї процедури, умов партнерів, контрагентів, кредиторів, державних контролюючих органів.

Лише в такому випадку підприємство можна вважати офіційно і законно ліквідованим. Якщо процес згортання діяльності фірми не відбувся відповідно до усіх вимог (невиконання умов договорів, непогашені боргові зобов'язання тощо), то власників бізнесу можуть чекати санкції, судові позови від державних органів чи партнерів.

На терміни процесу припинення функціонування юр. особи впливають декілька факторів, а саме:

  • особливості її діяльності;
  • причини прийняття такого рішення;
  • баланс пасивів і активів фірми;
  • вибір способу згортання діяльності організації;
  • дотримання всіх вимог, етапів, регламенту та процедури;
  • кваліфікованість дій ліквідаторів;
  • залучення фахівців до процесу припинення юридичної особи.

Найпоширеніші способи закриття бізнесу

Наразі найпоширенішими способами ліквідації комерційної організації є:

  1. Закриття бізнесу за рішенням власників / засновників. Цей шлях можливий у випадку відсутності заборгованості перед кредиторами, партнерами та контрагентами, а у разі ж наявності боргів – з обов'язковим їх погашенням у ліквідаційній процедурі.
  2. Ліквідація юридичної особи за процедурою банкрутства. Тут можливі два варіанти: на основі судових позовів та заяв кредиторів або за рішенням засновників підприємства з підстав відсутності активів, за рахунок яких можна погасити борги. Проте, необхідно знати, що у будь-якому випадку судова процедура банкрутства є досить тривалим, складним та витратним процесом.
  3. Експрес-ліквідація (реорганізація). Нерідко засновники обирають такий спосіб припинення функціонування юр. особи, адже воно відбувається в найкоротші терміни. В цьому випадку експрес-ліквідація или реорганізація призводить до передачі всіх активів іншій юридичній особі, зміни форми власності, власників / засновників, керівника, назви або інших правових наслідків.

Ліквідаторами можуть виступати засновники, назначені працівники компанії або ж найняті спеціалісти (юристи, адвокати), які професійно займаються подібними справами. При цьому найняті юристи-ліквідатори, які спеціалізуються на такій процедурі, значно полегшують цей процес, зберігають власникам час та кошти, адже досконало знають всі нюанси цієї справи та порядок дій.

Переваги звернення до юристів за припиненням юридичної особи

Серед переваг звернення за послугами припинення роботи підприємства до професійних юристів можна виділити наступні:

  • кваліфіковані юридичні та бізнес-консультації, обрання найкращого шляху ведення цієї справи;
  • мінімальна участь власників бізнесу;
  • процедура відбувається згідно з чинним законодавством;
  • експерти готують всю необхідну для цього процесу документацію;
  • можна розраховувати на спільну роботу цілої групи фахівців, діяльність яких буде направлена на оперативний, ефективний хід справи.

Інтернет-ресурс ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ містить інформацію про юридичні послуги, про наш мегаполіс, публікації на правову тематику. Матеріали сайту носять інформаційний характер і підтримується групою, до якої входять досвідчені адвокати та юристи. Безпосередньо юридичні послуги можуть також надаватися юридичними компаніями, адвокатськими бюро, об'єднаннями чи адвокатами Києва, Київської області або інших регіонів України.