ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ

Якісні юридичні послуги від досвічених адвокатів та юристів - Київ

Чи можна мати два діючих закордонних паспорти?

Питання щодо отримання другого паспорта для виїзду за кордон

Добрий день! Підкажіть, чи можу я, як громадянин України, мати два діючих закордонних паспорти? Чи можу я отримати зараз новий закордонний паспорт, якщо мій ще дійсний до 2017 року?

Максим П.

Відповідь юриста щодо можливості мати декілька закордонних паспортів

На тлі повідомлень Міністерства закордонних справ та численних публікацій щодо призупинення оформлення закордонних паспортів для чоловіків мобілізаційного віку, які знаходяться за кордоном, до оновлення ними даних в ТЦК, до юристів зараз надходить багато звернень щодо цього питання. То ж давайте розберемося, що визначено чинними законами.

Законодавство України дозволяє громадянам мати два дійсних (діючих, чинних) закордонних паспорти. Тобто, якщо у Вас є необхідність отримати ще один паспорт для виїзду закордон, то Ви можете звернутись до державних органів для отримання такого, та при цьому у Вас не анулюють та не заберуть старий дійсний паспорт.

За загальним правилом закордонний паспорт анулюється, якщо його термін дії закінчився, або якщо змінилась інформація, яка вносилась у паспорт. Такий паспорт можна обміняти на новий. Також паспорт підлягає обміну у разі його непридатності до використання (пошкодження, затертість, які не дають змогу встановити ідентифікуючих ознак особи). Однак у деяких випадках, наприклад, наявність діючої візи, старий закордонний паспорт можна залишити собі без обміну (тобто, не здавати його).

Так як чинним законодавством передбачено право мати саме 2 діючих закордонних паспорта, то за певних обставин може скластися ситуація, коли ви будете мати на руках фактично аж три закордонних паспорти (два дійсних та один не чинний). Наприклад, на додачу до 2-х чинних паспортів у вас ще залишиться старий паспорт, який ви не обміняли (не здали) через певні причини (наприклад, у вас в ньому є діюча віза), але строк якого вже закінчився.

Інтернет-ресурс ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ містить інформацію про юридичні послуги, про наш мегаполіс, публікації на правову тематику. Матеріали сайту носять інформаційний характер і підтримується групою, до якої входять досвідчені адвокати та юристи. Безпосередньо юридичні послуги можуть також надаватися юридичними компаніями, адвокатськими бюро, об'єднаннями чи адвокатами Києва, Київської області або інших регіонів України.