ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ

Якісні юридичні послуги від досвічених адвокатів та юристів - Київ

Розірвання шлюбу під час війни

Бажання розлучитися може виникнути у подружжя з різних причин і на різних етапах їх спільного життя. Війна, яка триває на території України, також напряму вплинула на українські сім'ї.

І хоча за офіційними статистичними даними кількість шлюборозлучних процесів значно не збільшилась, після введення військового стану тисячі родин вирішили розійтися і подати на розлучення.

До нашої юридичної фірми надходить дуже багато звернень клієнтів за консультацією з сімейних питань: як розлучитися в Україні під час війни з військовослужбовцем, чи можна провести розлучення під час війни з дітьми, як розірвати шлюб якщо ви за кордоном, онлайн?

І хоча введення воєнного стану дійсно породило певні особливості розлучення в Україні в умовах війни, але наразі це не є абсолютною перешкодою для припинення шлюбних відносин. Адже на законодавчому рівні щодо цього немає жодних обмежень, діють ті самі правила та норми, які й були до початку ведення військових дій в країні.

За період життя українців у стані війни постало актуальним питання: яка наразі процедура розлучення та її особливості? Сама офіційна процедура залишилась незмінною! Вона передбачає два варіанти припинення шлюбу:

  1. за допомогою органів ДРАЦС;
  2. за допомогою суду.

Розірвання шлюбу під час війни через органи ДРАЦС

До відділу реєстрації актів цивільного стану навіть під час військового стану задля розлучення можна звернутися парі коли:

  • наявна взаємна згода на розірвання шлюбу;
  • відсутні діти до 18 років;
  • на момент подачі заяви до державного органу, жінка не вагітна;
  • потрібна особиста присутність в органах РАЦС (ЗАГС) обох з подружжя (або одного з них за умови складання нотаріально посвідченої заяви іншого з подружжя).

Такий варіант вважається найпростішим, він не передбачає звернення до адвоката, але при дотриманні всіх вищевказаних умов. Також плюсом можна вважати і те, що подати заяву можна онлайн за допомогою офіційного державного інтернет-порталу.

Для цього необхідно підготувати:

  1. спільну заяву;
  2. свідоцтво про шлюб;
  3. паспорти подружжя.

Розлучення під час війни через суд

Всі випадки припинення дії шлюбних відносин, які не передбачають вирішення питання через відділи реєстрації актів цивільного стану, вирішуються лише через суд, у тому числі на час воєнного стану. Зазвичай розлучення через суд відбувається в тих випадках, коли:

  • у пари наявні діти до 18 років (подружжя з дітьми);
  • відсутня взаємна згода на розірвання шлюбу (без згоди одного із подружжя);
  • у справі присутній майновий спір або ж спори щодо місця проживання дитини чи її утримання (наприклад, щодо аліментів);
  • один із подружжя перебуває за кордоном;
  • в інших випадках, коли розлучення через органи ДРАЦС з тих чи інших причин неможливо або не підходить людині.

Але й в випадку судового розгляду шлюборозлучного процесу є свій вагомий «плюс» – можливість на період дії військового стану повного супроводу справи про розірвання шлюбу сімейним адвокатом в Україні без присутності подружжя або одного із них.

Рішення звернутися за допомогою при розлученні до юриста має свої переваги: економія часу та коштів, незалежність та об'єктивність, зацікавленість спеціаліста в успішному та оперативному вирішенні справи, можливість взаємодіяти у процедурі розірвання шлюбу з адвокатом онлайн.

Воєнний стан: як розлучитися і які документи потрібні для суду?

Для шлюборозлучного процесу позивачу під час воєнного стану необхідно направити до суду наступні документи:

  • оригінал свідоцтва про шлюб;
  • копії паспорта та ідентифікаційного номера позивача;
  • копію свідоцтва про народження дітей, молодших за 18 років;
  • позовну заяву про розірвання шлюбу;
  • копії позовної заяви, додатків для сторони відповідача;
  • підтвердження сплати судового збору.

Через війну в Україні в регіонах, де йдуть активні бойові дії або зберігається суттєва небезпека, була змінена територіальна підсудність – фактично певні суди були "приєднані" до інших судів, що розташовані в більш безпечних регіонах країни.

Наразі у адвоката є можливість подати позов про розірвання шлюбу під час війни та брати участь у засіданнях в онлайн-режимі через сервіс електронного суду дистанційно або ж клопотати перед судом розглядати справу у спрощеному провадженні без виклику (участі) сторін у судових засіданнях.

Автор: Адвокат Ілля Шапошніков.

Інтернет-ресурс ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ містить інформацію про юридичні послуги, про наш мегаполіс, публікації на правову тематику. Матеріали сайту носять інформаційний характер і підтримується групою, до якої входять досвідчені адвокати та юристи. Безпосередньо юридичні послуги можуть також надаватися юридичними компаніями, адвокатськими бюро, об'єднаннями чи адвокатами Києва, Київської області або інших регіонів України.