ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ

Якісні юридичні послуги від досвічених адвокатів та юристів - Київ

Розлучення, якщо подружжя за кордоном

Незважаючи на триваючу в Україні війну, пари продовжують одружуватися та, на жаль, розлучатися. Слід зазначити, що навіть в такі складні для кожного громадянина нашої країни часи, держава та державні органи контролюють дотримання права осіб на шлюб та на його розірвання.

Попри наявність певних обмежень у діяльності органів реєстрації актів цивільного стану, судів, зміна їх підсудності тощо, процедура укладання та розірвання шлюбу продовжує працювати, хоча і з певними складнощами.

Розлучення, якщо один з подружжя перебуває за кордоном

Фахівці з сімейного права зазначають, що через військову агресію Російської Федерації в Україні була зламана "конструкція" розлучень. Головною причиною цьому є те, що через військові дії подружні пари розкидані по різним країнам.

Масово це почалося після початку повномасштабного вторгнення, коли жінки з дітьми масово покидали домівки, з метою врятуватися від страшної війни. І саме питання «як правильно розлучитися, якщо один із подружжя за кордоном» звучать чи не найчастіше при зверненні до нас за юридичною і правовою допомогою.

Головними проблемами розірвання шлюбу за умови, що один з подружжя перебуває за кордоном, експерти вважають складнощі:

  • з поданням заяви про розлучення;
  • пов'язані із необхідністю звернення до консульських установ;
  • з передаванням готових документів в Україну;
  • із великим навантаженням на консульські організації та їх повільною роботою, через великий спектр надання допомоги українцям за межами рідної країни;
  • бюрократичні та інші проблеми.

За даними юридичних фахівців Альва Прайвесі більшість родин розлучається під час війни за взаємною згодою. Це працює досить просто:

  1. той з подружжя, хто за межами країни відвідує консульство, подає заяву про розірвання шлюбу, та відправляє її до України;
  2. той, хто знаходиться на території нашої держави, звертається до відділу РАЦС із аналогічною заявою.

Розірвання шлюбу через суд, якщо чоловік / дружина за кордоном

Якщо чоловік та/чи дружина перебуває за межами нашої країни, то розлучення через суд також можливе. Для цього особі, що перебуває на території України, необхідно подати до суду заяву та договір, в якому врегульовані питання проживання та утримання дитини. Цей договір має бути заздалегідь підготовлений подружжям та нотаріально завіреним, перекладеним на українську й апостильованим (якщо підписувався і посвідчувався в іноземній країні). І це лише один із варіантів.

Другим варіантом судової процедури розірвання шлюбу, якщо ви за кордоном, є класичне позовне провадження, тобто звернення до суду з позовною заявою від імені одного з пари: дружини чи чоловіка. Такий варіант застосовується також й у випадку відсутності згоди на розірвання шлюбу другого з подружжя. Для реалізації цього варіанту краще одразу звертатися до досвідченого юриста - тоді процес мине без помилок та затримок.

Узагальнити вищеописані процеси можна двома тезами:

  • відсутні неповнолітні діти – розлучення може відбуватися через консульство чи РАЦС, а також й через український суд;
  • є діти чи один із подружжя проти – розірвання шлюбу відбувається лише у судовому порядку в українському суді (той, хто знаходиться за кордоном долучається до процесу через свого представника).

Чи може адвокат з сімейних справ допомогти розлучитись?

Відповідь однозначна – так! Адже недосконалість окремих норм законодавства, складність врахування потреб дитини в рамках судового розгляду, суперечлива судова практика у складних справах тощо, реально потребує фахового, експертного юридично-правового супроводу професіонала – юриста з сімейних справ.

Вам треба лише звернутись! І адвокат з розлучень готовий надати вичерпну консультацію навіть в особливо складних справах, посприяти прискоренню судового врегулювання спору, застосувати всі законні засоби ефективного вирішення спору на користь клієнта!

Автор: Адвокат Ілля Шапошніков.

Інтернет-ресурс ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ містить інформацію про юридичні послуги, про наш мегаполіс, публікації на правову тематику. Матеріали сайту носять інформаційний характер і підтримується групою, до якої входять досвідчені адвокати та юристи. Безпосередньо юридичні послуги можуть також надаватися юридичними компаніями, адвокатськими бюро, об'єднаннями чи адвокатами Києва, Київської області або інших регіонів України.