ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ

Якісні юридичні послуги від досвічених адвокатів та юристів - Київ

Збитки за пошкодження автомобіля через неналежний стан дороги

пошкодження автомобіляЯкщо органи місцевого самоврядування не підтримують належним чином стан автодоріг, вони несуть відповідальність за ДТП, що сталося з цієї причини, і зобов'язані відшкодувати збитки, спричинені в результаті такого ДТП (постанова по справі № 926/878/15).

Передмова

В Україні досить рідко приймаються судові рішення, якими органи місцевого самоврядування зобов'язуються відшкодувати збиток, заподіяний попаданням в ДТП через неналежний стан покриття автодоріг. Однак в цьому питанні намічається позитивна тенденція. Істотну роль, на наш погляд, зіграє судове рішення, представлене нижче.

Фабула рішення суду

Товариство з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) подало до господарського суду позов з вимогою стягнути з Чернівецької міськради майновий збиток, який був заподіяний внаслідок ДТП. За твердженням позивача, ДТП сталося в результаті того, що дорожнє покриття було в неналежному стані і було небезпечним для руху по ньому. Розмір майнової шкоди позивач оцінював в 47259,69 грн.

З матеріалів справи випливає, що директор ТОВ керував транспортним засобом MERSEDES-BENZ та в'їхав у вибоїну, яка ніяк не була огороджена або позначена. В результаті цього ДТП його транспортний засіб отримав істотні пошкодження.

Доказова база

На підтвердження своєї юридичної позиції, ТОВ представило суду наступні докази:

  • запис про реєстрацію ДТП у відповідному журналі обліку;
  • складену національною поліцією довідку, з якої, в тому числі, випливало, що дорожнє покриття має ознаки руйнування, на ньому є вибоїни, огороджувальні конструкції або інформаційні знаки відсутні, нормативи дорожньо-ремонтних робіт порушені.

Рішення суду першої інстанції

Господарський суд Чернівецької області задовольнив позов частково і зобов'язав Чернівецьку міську раду компенсувати ТОВ матеріальні збитки в розмірі 40793,50 грн., а також витрати на судовий збір та експертизу, понесені позивачем.

Рішення апеляції

Львівський апеляційний господарський суд відхилив апеляційну скаргу відповідача і не став змінювати рішення суду першої інстанції.

Рішення касації

Вищий господарський суд відхилив касаційну скаргу відповідача і залишив в силі рішення судів попередніх інстанцій.

Висновок

Якщо ДТП сталося через те, що орган місцевого самоврядування не вжив заходів і не забезпечив належний стан автодорожнього покриття, в результаті цього сталося ДТП, варто спиратися на це рішення ВГС і звертатися до суду за відшкодуванням збитків від такого ДТП.

Інтернет-ресурс ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ містить інформацію про юридичні послуги, про наш мегаполіс, публікації на правову тематику. Матеріали сайту носять інформаційний характер і підтримується групою, до якої входять досвідчені адвокати та юристи. Безпосередньо юридичні послуги можуть також надаватися юридичними компаніями, адвокатськими бюро, об'єднаннями чи адвокатами Києва, Київської області або інших регіонів України.