ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ

Якісні юридичні послуги від досвічених адвокатів та юристів - Київ

Збитки за пошкодження автомобіля через неналежний стан дороги

Якщо органи місцевого самоврядування не підтримують належним чином стан автодоріг, вони несуть відповідальність за ДТП, що сталися з цієї причини, і зобов'язані відшкодувати збитки.

пошкодження автомобіляЯкщо органи місцевого самоврядування не підтримують належним чином стан автодоріг, вони несуть відповідальність за ДТП, що сталося з цієї причини, і зобов'язані відшкодувати збитки, спричинені в результаті такого ДТП (постанова по справі № 926/878/15).

Передмова

В Україні досить рідко приймаються судові рішення, якими органи місцевого самоврядування зобов'язуються відшкодувати збиток, заподіяний попаданням в ДТП через неналежний стан покриття автодоріг. Однак в цьому питанні намічається позитивна тенденція. Істотну роль, на наш погляд, зіграє судове рішення, представлене нижче.

Фабула рішення суду

Товариство з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) подало до господарського суду позов з вимогою стягнути з Чернівецької міськради майновий збиток, який був заподіяний внаслідок ДТП. За твердженням позивача, ДТП сталося в результаті того, що дорожнє покриття було в неналежному стані і було небезпечним для руху по ньому. Розмір майнової шкоди позивач оцінював в 47259,69 грн.

З матеріалів справи випливає, що директор ТОВ керував транспортним засобом MERSEDES-BENZ та в'їхав у вибоїну, яка ніяк не була огороджена або позначена. В результаті цього ДТП його транспортний засіб отримав істотні пошкодження.

Доказова база

На підтвердження своєї юридичної позиції, ТОВ представило суду наступні докази:

  • запис про реєстрацію ДТП у відповідному журналі обліку;
  • складену національною поліцією довідку, з якої, в тому числі, випливало, що дорожнє покриття має ознаки руйнування, на ньому є вибоїни, огороджувальні конструкції або інформаційні знаки відсутні, нормативи дорожньо-ремонтних робіт порушені.

Рішення суду першої інстанції

Господарський суд Чернівецької області задовольнив позов частково і зобов'язав Чернівецьку міську раду компенсувати ТОВ матеріальні збитки в розмірі 40793,50 грн., а також витрати на судовий збір та експертизу, понесені позивачем.

Рішення апеляції

Львівський апеляційний господарський суд відхилив апеляційну скаргу відповідача і не став змінювати рішення суду першої інстанції.

Рішення касації

Вищий господарський суд відхилив касаційну скаргу відповідача і залишив в силі рішення судів попередніх інстанцій.

Висновок

Якщо ДТП сталося через те, що орган місцевого самоврядування не вжив заходів і не забезпечив належний стан автодорожнього покриття, в результаті цього сталося ДТП, варто спиратися на це рішення ВГС і звертатися до суду за відшкодуванням збитків від такого ДТП.

Про нас

Інтернет-ресурс ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ містить інформацію про юридичні послуги, про наш мегаполіс, публікації на правову тематику. Матеріали сайту носять інформаційний характер і підтримується групою, до якої входять досвідчені адвокати та юристи. Безпосередньо юридичні послуги можуть також надаватися юридичними компаніями, адвокатськими бюро, об'єднаннями чи адвокатами Києва, Київської області або інших регіонів України.

Наше місцезнаходження