ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ

Якісні юридичні послуги від досвічених адвокатів та юристів - Київ

Невиплата індексації заробітної плати карається штрафом

індексація заробітної платиІндексація - це невід'ємна складова заробітної плати, а тому її невиплата є істотним порушенням законодавства в сфері оплати праці.

Про те, що заробітна плата повинна в обов'язковому порядку індексуватися усіма без винятку роботодавцями, сказано не тільки в самому КЗпП, але також і ряді інших законів та підзаконних нормативно-правових актах. Вона відноситься до державних гарантій, і держава пильно стежить за тим, наскільки добре виконуються роботодавцями гарантовані нею норми. Тому нарахуванню та виплаті індексації варто приділяти особливу увагу.

Відповідальність

Роботодавцям, які в Україні ухиляються від нарахування і виплати, загрожує суттєва відповідальність, а саме: фінансова (передбачена ст. 265 КЗпП), адміністративна (передбачена ст. 41 КУпАП) та кримінальна (передбачена ст. 175 ККУ).

Фінансова відповідальність

Будь-яка юридична особа незалежно від форми власності несе відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 10 мінімальних зарплат. Станом на 2019 рік - це 41730 гривень. І це за КОЖНОГО співробітника! Якщо, наприклад, на підприємстві працює 500 осіб і зарплата нікому не була індексована, розмір штрафу перевищить 20 мільйонів!

Адміністративна відповідальність

Застосовується до керівників, які допустили таке порушення. Причому відповідальність настає незалежно від того, чи була індексація не нарахована взагалі або просто трапилася затримка в її виплаті.

У будь-якому випадку, відповідно до ст. 41 КУпАП керівнику роботодавця загрожує штраф до 1700 грн., а в разі повторного порушення та ряді інших випадків - до 5100 грн.

Кримінальна відповідальність

Застосовується до тих керівників, які свідомо (навмисно) не виплачували заробітну плату (а відповідно і індексацію) більше місяця.

У кращому випадку директор роботодавця відбудеться штрафом до 17000 грн. У гіршому - йому може загрожувати позбавлення волі аж до 2 років з одночасним позбавленням права обіймати певні посади.

Рекомендації

Для того, щоб уникнути непомірних штрафів і особистої відповідальності для керівника, є сенс приділяти достатньо часу питанню відповідності прийнятих на підприємстві нормативів трудовому законодавству. Якщо власних ресурсів для належної організації кадрового діловодства не вистачає, експерти рекомендують скористатися аутсорсингом. Витрати на нього досить невеликі, в той час як комплексний кадровий супровід допоможе не допустити порушень та уникнути передбачених законом санкцій.

Інтернет-ресурс ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ містить інформацію про юридичні послуги, про наш мегаполіс, публікації на правову тематику. Матеріали сайту носять інформаційний характер і підтримується групою, до якої входять досвідчені адвокати та юристи. Безпосередньо юридичні послуги можуть також надаватися юридичними компаніями, адвокатськими бюро, об'єднаннями чи адвокатами Києва, Київської області або інших регіонів України.