ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ

Якісні юридичні послуги від досвічених адвокатів та юристів - Київ

Поради адвоката: Що робити з вкрай невигідним договором?

невигідний договірВи раптово виявили, що договір, підписаний вами з контрагентом, вкрай невигідний для вас?

Не важливо, з якої причини ви підписали таку угоду: чи то під дією важких обставин, чи то ваші юристи його недостатньо добре вивчили, чи то в принципі не можна зрозуміти, як він взагалі з'явився на світ.

У будь-якому випадку, якщо виконання договору абсолютно неприйнятно, його варто оспорити – коментують юристи з експертизи договорів АО Альва Прайвесі.

Що робити з таким договором?

Існує, щонайменше, 3 можливих шляхи:

  1. Шлях перший. Визнати угоду недійсною. Це найвигідніший, але в той же час самий складний варіант. Законодавством визначено чіткий перелік причин, за якими договір можна визнати недійсним. Знайти в його тексті такі причини - може бути завданням нелегким, а часто взагалі неможливим. І, тим не менш, саме з цього варіанту варто почати - а раптом пощастить?

    Живий приклад: нещодавно Верховний Суд в складі колегії суддів Касаційного господарського суду в одній справі визнав недійсними цілий ряд договорів, укладених між собою двома компаніями, на тій підставі, що для підписання використовувався факсимільний підпис, в той час як між компаніями була відсутня угода про взаємне визнання такого способу підписання. Тобто рятівна соломинка може виявитися в найнесподіваніших місцях.

  2. Шлях другий. Оспорити в судовому порядку окремі положення договору. Дуже часто, незважаючи на те, що перед підписанням угоди ретельно вичитуються юристами сторін, в них можна виявити деякі неточності, які можуть дозволити використати їх на свою користь. Можливо, цей підхід не вирішить проблему комплексно, але як мінімум полегшить ситуацію.
  3. Шлях третій. Не виконати договір взагалі. Це найбільш ризикований варіант, пов'язаний з безліччю нюансів. Зокрема, мова йде про те, щоб в кінцевому підсумку звести всю справу до банкрутства. Ідея полягає в тому, щоб встигнути позбутися майна до того моменту, як кредитори зрозуміють в чому справа, і буде ініційована процедура банкрутства юридичної особи. Цей варіант підходить у тих випадках, коли можливий розмір стягнень можна порівняти з сукупною вартістю активів підприємства.

Існують і інші маловідомі і не особливо популярні шляхи, які можуть привести до бажаного результату або, щонайменше, знизити боргове навантаження від невигідної угоди. Уміння адвоката знаходити їх і використовувати - ознака його високого професіоналізму.

Укладення невигідного договору може стати серйозною проблемою для будь-якої людини чи бізнесмена. Така ситуація може виникнути через недостатні знання законодавства, недбале ставлення до процесу укладення договору або до ведення переговорів з контрагентом. Юридична компанія може допомогти уникнути невигідних угод, пропонуючи професійну консультацію, експертну оцінку договірних умов та якісне складання договору досвідченим юристом. Компетентний адвокат знає, які ризики можуть виникнути в процесі укладення договору та як їх уникнути. Довірте професіоналам свої справи і будьте впевнені у своїй угоді!

 

За матеріалами: Адвокатського об'єднання Альва Прайвесі (м. Київ).

Інтернет-ресурс ЮРИСТ ДЛЯ БІЗНЕСУ містить інформацію про юридичні послуги, про наш мегаполіс, публікації на правову тематику. Матеріали сайту носять інформаційний характер і підтримується групою, до якої входять досвідчені адвокати та юристи. Безпосередньо юридичні послуги можуть також надаватися юридичними компаніями, адвокатськими бюро, об'єднаннями чи адвокатами Києва, Київської області або інших регіонів України.